Myślenie krytyczne dla biznesu

Oferta dla biznesu

Myślenie krytyczne i rozwiązywanie skomplikowanych problemów to kompetencje, które dziś oczekuje od swoich pracowników praktycznie każdy właściciel czy zarządzający organizacją.

Jednak te dwie umiejętności nie występują u polskich absolwentów, bo nie ma ich w polskim systemie edukacji. Dlatego przychodzę z pomocą, bo naukę myślenia nigdy nie jest za późno, zwłaszcza gdy ma się do tego odpowiednie narzędzia!

Może najpierw ustalmy co to jest myślenie krytyczne – zobacz poniżej na moją mapę myśli z tego tematu:

Jestem przedsiębiorcą, wiele lat pracowałem w korporacji, z wykształcenia i zamiłowania jestem menadżerem, siewcą, wizjonerem – mam świadomość jak funkcjonuje biznes, jakie ma ograniczenia, gdzie występują trudności i jak je pokonywać.

Moje szkolenia z myślenia krytycznego w biznesie są bardzo praktyczne, narzędziowe, prowadzone w formie warsztatowej.

Posiadam ponad 30 narzędzi krytycznego myślenia, dzięki którym Twoi pracownicy staną się bardziej świadomi rzeczywistości, będę potrafili:

  • Dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe
  • Konstruktywnie kwestionować zastane schematy
  • Rozwiązywać konflikty – własne dylematy jak i w zespole
  • Wyznaczać cele i systemowo je realizować
  • Rozwiązywać problemy, wyzwania w organizacji

Wielokrotnie współpracowałem, pomagałem start-up’om w akcelatorach, menadżerom średniego i najwyższego szczebla. Szkolenia dla Twojego zespołu mogą trwać 8 jak i 80 godzin – Ty decydujesz.

Mogę też wystąpić z krótką lub dłuższą prezentacją na temat myślenia krytycznego (w kontekście wyzwań dla organizacji związanych ze sztuczną inteligencją, robotyką, zmianami na rynku pracy).

Ilość tematów, które można przedstawić korzystając z myślenia krytycznego i narzędzi TOC jest praktycznie nieograniczona. Jeśli będą Państwo zainteresowani to proszę napisać swoje oczekiwania, potrzeby, specyfikę a ja dostosuję swoje wystąpienie do Państwa kontekstu.

Występowałem w Las Vegas, Tokio, Waszyngtonie, Baltimore czy Hiszpanii czy Peru – mam wieloletnie doświadczenie jako prezenter, trener.

Zapraszam do kontaktu: (+48) 664-700-250

Poznaj opinie uczestników szkolenia


O szkoleniu

Pierwszy raz byłam na szkoleniu o takiej tematyce. Wymagało to faktycznie dużo skupienia i po prostu myślenia. To dopiero 1 kurs w stronę zrozumienia co to jest krytyczne myślenie i ten temat bardzo zaciekawił w tym, aby przeczytać Wasze pozycje literackie, bo mam potrzeby własnego rozwoju i to trafiony kierunek.

"Myślące" szkolenie, dużo refleksji. Cieszą mnie nawiązania do NVC, Brenee Brown -> dzięki temu nie było to tylko "narzędziowe" szkolenie ale także "głębsze" szkolenie dające i rozszerzające horyzonty.

Bardzo fajne, bardzo przydatne, przyda się w przyszłości. Jak najwięcej osób z firmy powinno je przejść, szczególnie management.

Intensywne, duża porcja wiedzy, dobre zbudowanie agendy wyrównujące proporcje praktyka-teoria.

Ciekawe, otwierające nowe sposoby myślenia, patrzenia na rzeczywistość. Rozwojowe. Pokonanie innego punktu widzenia. Dużo ćwiczeń - ok.

Szkolenie z nieznanego wcześniej tematu, przez co bardzo ciekawe, otwierające umysł, dające nowe spojrzenia na tematykę "myślenia" i "konfliktu"

Szkolenie było dla mnie bardzo przydatne, dowiedziałam się na temat technik i mechanizmów, które skutecznie mogą pomóc w rozwiązywaniu konfliktów.

Szkolenie było dla mnie praktyczne i użyteczne - widzę potencjał zastosowania poznanych treści w życiu zawodowym jak i prywatnym. Całość materiału ciekawie dobrana. Dobrze zbalansowana teoria i praktyka/ćwiczenia.

Porządkujące obserwację świata. Pokazało istotność oddzielania emocji przy decyzji. Pokazało istotność potrzeb.

Dobre, kolejne narzędzie w pracy nad samym sobą i wspólnie z zespołem. Konflikt jest czymś częstym - więc narzędzie do częstego wykorzystania.

Szkoleniowy program obszerny, dużo przydatnych informacji zmieniających punkt widzenia i poszerzających światopogląd. Ćwiczenia praktyczne, przydatne i w sposób naturalny utrwalające pozyskaną wiedzę. Świetny początek do dalszego zagłębiania wiedzy w tym obszarze i praktykowania.

Bardzo dobry temat, wymaga dużo dodatkowej pracy i samodoskonalenia. Mam nadzieję, że będę widział efekty szkolenia, pracy.


O trenerze

Trener kompetentny, chciałbym z nim brać udział w innych szkoleniach.

Trzyma czas. Dba o to, żeby ze szkolenia wynieść dużo. Bardzo dobry dobór ćwiczeń.

Wiedza praktyczna, umie skupić uwagę, przekonuje do siebie, ciekawie prowadzi, odpowiada skutecznie na wątpliwości i pytania.

Trener klarownie tłumaczy, jest ekspertem, jest cierpliwy, wzbudza zaufanie.

Bardzo dobry kontakt z grupą. Zbudowałeś partnerstwo, a jednocześnie stawiałeś granice. Miałam poczucie, że jesteś ekspertem i praktykiem.

Super. Widać, że zaangażowany i zależało mu na przekazaniu treści. Nie miał z nami łatwo 😉

Temat przekazany zrozumiale, konkretnie, z uwzględnieniem szybkości pracy grupy. Ogólna ocena 10/10.

Klarownie, zrozumiale i cierpliwie prowadzi wykład – wyważony, opanowany i uważny na potrzeby grupy.

Bardzo sympatyczny i rzeczowy. Potrafi przekazać wiedzę. Chciałbym jeszcze się kiedyś spotkać na innym lub kontynuacji szkolenia.

Trener mówił jasnym i prostym językiem, posiłkował się przykładami z życia aby uczestnicy mogli lepiej zrozumieć przekazywaną treść. Plusem było to, że dostosowywał tempo do potrzeb grupy.

Świetnie przygotowany, posiadający ekspercką wiedzę z omawianego tematu, dostosowujący się do grupy, udzielający praktycznych wskazówek i odpowiadający na pojawiające się pytania.


O myśleniu krytycznym w Twojej firmie

Wiem już więcej i jestem ciekawa jakie jeszcze są narzędzia.

Przydatne narzędzie w życiu prywatnym i zawodowym. Łatwe do poznania, trudne do opanowania.

Świetny sposób na opanowanie emocji - klucz do rozwoju osobistego - klucz do rozwiązywania konfliktów - pomost do wzmacniania interakcji międzyludzkich.

MK i TOC jak najbardziej do zastosowania w firmie. Wdrożenie go na każdym szczeblu zarządzania nie będzie łatwe, ale możliwe.

Jest obecne w firmie na niskim poziomie według mnie, mam nadzieję, że po tym szkoleniu uda się to zmienić.

Dobry początek, ale żeby zostało na dłużej muszę dużo pracować samodzielnie.

Do głębokiej analizy, przetrenowania i wdrożenia w życie.

Trzeba budować świadomość. Szkolić jak najwięcej ludzi. Jest potrzeba.

Uczymy się myśleć całe życie zawodowe. Musimy wyjść ze strefy komfortu by zmieniać. Musimy się wykazać czasem inicjatywą, by zachęcić uczniów.

Myślenie krytyczne jest mi bliskie w wielu aspektach mojej pracy, ale nie znałem tak naprawdę mechanizmów, które stosowałem. No i nie stosowałem go za bardzo ani w relacjach w pracy, ani w życiu osobistym. Bardzo chciałbym, by TOC wdrożył nasz zarząd.